Kes me oleme?

Meie arvates on parim ronija see, kes tunneb ronimisest kõige rohkem rõõmu. See ongi Ronimistehase eesmärk – luua keskkond, kus inimesed end rõõmsalt tunneksid.

Esimese kahe tegutsemisaasta jooksul on Tartu ronimissaali külastanud üle 20 000 inimese, siinne kogukond on võtnud meid vastu hämmastavalt.

Ronimistehase eestvedajatele on ronimine kindlasti rohkem kui sport – see on elustiil ning enamus meie sõpradest on ronijad. Ronimine on küll hästi mitmekülgne spordiala, aga tegelikult on kogukond see, mis hoiab meid aastast-aastasse ronimise juures. Meil on au, et nii toredad inimesed on võtnud meid omaks ning, et meie omakorda saame nendega jagada oma rõõmu ronimisest.

Meie põhimõtted

Oma tegevuses lähtume 2002. aastal väljatöötatud vabaühenduste eetikakoodeksist

Meie peamisteks eetilisteks põhimõteteks on:

  • Demokraatlik juhtimine ja toimimine;
  • Avatus ja läbipaistvus;
  • Sõltumatus ja huvide konflikti vältimine;
  • Vastutus ja aruandmiskohustus;
  • Kodanikujulgus ja hoolivus;
  • Vahendite ja vara heaperemehelik ning säästlik kasutamine;
  • Sõnapidamine ja ideede autorluse tunnustamine;
  • Sallivus.

MTÜ Mäehaigus põhikiri

Meie inimesed

Kes on jõudnud käia Ronimistehases, see teab, et märksõna, mis meid iseloomustab, on kogukonnatunne. Meie saali sünni ja igapäevase toimimise taga on tihedalt põimunud inimeste ring. Pigem perekond kui spordikeskus. Sellised me oleme.

Perekond Juurmaa

Rees ehitas saali üles ja üritab seda nüüd aina paremaks teha, unistades ajast, mil ta ise jälle selle kõrvalt ükskord regulaarselt ronida saab. Kristin aitab õnneks kõiksugu administratiivtöö, sotsiaalmeedia, kujunduse, fotograafia ja kannatlikkusega.

Perekond Niibo

Priit on üks saali rajakeerajatest, tänu kelle kirele saavad seinale uued rajad. Dagmar on tema tugisammas, kes aitab Priidu ronimiskirega kaasnevat paremini mõista, olgu selleks siis järjekordne nukitellimus, mitu meetrit ronimisraamatuid riiulis või hommikul kell 7 radu keerama minek.

Perekond Kasuk

Liisi oli üks esimesi, kellel oli usku ja energiat Tartu ronimiskeskuse ideesse. Sellest ajast saadik on ta olnud asendamatu saalile toetuste leidmisel ning laste- ja noortetrennide toimimisel. Allan on alati olnud nõus pühapäeva hommikuste pannkookide asemel koos Liisi ja lastega ronimisaali tulema.

Gen Mandre

Geni abi on olnud asendamatu ronimise kui spordiala kandepinna laiendamisel ja nüüd ka rajakeeraja ning instruktorina. Koos Priiduga jagab Gen staatust kui kõige staažikam, raskem ja nägusam Tartu tegevronija (seda nii meeste kui ka naiste arvestuses). Sageli oskab just tema anda sulle tagasisidet, kuidas kõige tõhusamalt jõuda kõige kõrgemale kõige väiksema vaevaga.

Ragnar Peets

Ragnar on rajameister ning instruktor. Semiootikuna üritab ta ronijatele õpetada uut (keha)keelt - kuidas ületada oma mõtlemise ja võimekuse piire. Näidata, et te olete julgemad ja tugevamad kui te arvasite (või vastupidi).

Tõnis Taul

Tõnis on rajameister, instruktor ning treener. Muide, välise sarnasuse tõttu Tartu ühe parima rajakeerajaga aetakse maailmakuulsat Itaalia kaljuronijat Stefano Ghisolfit sageli just Tõnisega segamini.

Martin Männiste

Martin on rajakeeraja ning instruktor. Noor mees (18 a), aga ronimises võib tema elukogemust juba usaldada. Tartu ronimise lipukandja: väljas boulderdamise tase V9, sportronimise tase 8a.

Tarvi Suur

Tarvi on treener ja instruktor. Oma elava loomuga on ta laste lemmiktreener ning särab ka Ronimistehase võistluste ja ürituste korraldamisel.

Sergei Nazarenko

Sergei on treener, instruktor ning rajakeeraja, kelle tagasihoidliku ja tõsise pealispinna all peitub soe heatahtlikkus.

Nadežda Bolshakova

Nadja on treener ja instruktor, kelle südameasjaks on laste ja noorte toomine ronimise juurde.

Iiv Aavik

Iiv on treener ja instruktor ning Ronimistehase seni parim lahendus küsimusele, kuidas tõmmata saali ligi rohkem naisronijaid.

Alar Kööbi

Alar on meie tehnik. Oma kuldsete käte ning terava insenerimõtlemisega on ta jätnud jälje Ronimistehase igasse nurgatagusesse.

Markus Kliss

Erialaselt Markus pildistab ja disainib. Kui juhtub, et ideed ja mõtted on lukus, siis leiab Markuse ronimissaalist neid lahti muukimast. Oma sooja suhtumise ja julgustavate õpetussõnadega tervitab Markus kõiki ronimishuvilisi.

Peko P. Piirisild

Peko on üks meie vingetest ronimisinstruktoritest. Ta kogenud noorsootöös ja tal on taust psühholoogias. See kõik võimaldab tal sügavamalt mõista õppimise ja arengu protsesse. Talle pakub huvi aidata ronijatel avastada oma peidetud potentsiaal ronimismaailmas.

Siim Paas

Kas sa mäletad seda, kui sa otsisid oma esimest töökohta ja nõudmistes oli kirjas, et: „Soovime, kedagi, kes on nooruslik, aktiivne, taibukas ja omab 20-aastast töökogemust?“ Siim on instruktor, kes on jälginud ronimist 2003. aastast ja roninud üle 3 aasta. Oma 20-aastase kogemuste pagasiga korraldab ta kas või kell 7 hommikul kõige meeldejäävama elamuse ka kõige nõudlikumale ronimishuvilisele!

Magdalena Kruuse

Magda on meie laste trennide lipulaev. Ta on Austrias õppinud ronimistreeneriks ja treenis enne meie juurde tulekut ka Austria ronimiskoondist. Magda on konkreetne ja oskab välja mõelda kõige põnevamaid ja arendavamaid harjutusi.